Úvod
Čínské léčebné metody
Lymfo masáže
Relax masáže
Dornova metoda
Sportovní masáže
Aplikace ušních svící
Pedikúra
Celotělová péče
Prodej bylinných produktů
Prodej keramiky k domácí terapii
Dárkové balíčky
Kontakty
Tipy na výlety do okolí
Ceník

   

Baňková terapie. Baňkování je nejefektivnější metodou, která rychle a bez vedlejších účinků odstraní bolesti zad. „Kde jsou v zádech bolesti, tam je třeba baňky“. Je několik druhů baňkování – KRVAVÉ BAŇKOVÁNÍ (používá se jen ve zdravotnictví) a  SUCHÉ BAŇKOVÁNÍ (praktikuje se u nás).

   

Suché baňkování – zde nedochází k porušení kůže. V místě bolesti na zádech se vyvolá podráždění sáním (skleněnými baňkami)-což způsobí, že červené krvinky proniknou z cév do prostoru kolem nich, aniž by došlo k poranění vlásečnic. Jedná se tedy o zásah do regulace prokrvení, regulace poměrů kyselin a zásad, a regulace tlaku ve tkáních (edém-otok, spasmus-zatuhnutí svalu) – a následně uvolnění receptorů bolesti.

 
 

 

 
         
 
MOXOVÁNÍ
Jedná se o požehování (prohřívání) aktivních bodů na akupunkturních drahách. Moxy jsou vyrobeny ze sušeného lisovaného pelyňku - které po zapálení vydávají sálavé teplo. Pužíváme nekouřící moxy.
- stimuluje funkci orgánů přes nahřívané body
- doplňuje ztracenou energii
- stimuluje energie a ktervní oběh
- uvolňuje zatuhlé spasmy
 
         
  GUASHA - masáž
Čínská léčebná metoda GUASHA (poškrabování) při níž se používá masážní destička z přírodního materiálu (používáme GUASHU z upravené rohoviny čínského vodního buvola a kamene). Masáž nabuzuje energii, odvání toxické látky, zrychluje metabolismus, harmonizuje krevní tlak a uvolňuje ztuhlé a bolavé svaly. Ostřejší výstupky destičky se používají ke stimulaci - akupresuře akupunkturních bodů.
   

 
         
 

Fytoterapie – bylinná terapie

 
         
  SU-JOK      
 

Na základě hlubokých znalostí východní filozofie a medicíny, zpracoval jihokorejský filozof, vědec a lékař, profesor Park Jae Woo - přehled léčebných metod alternativní medicíny a vytvořil v nich systém a řád.

 

 
 

 

Su-Jok terapie používá mikrosystémy rukou i nohou k řízení bioenergetických procesů na dálku, odstraňuje disharmonie v energetické nerovnováze. Tato terapie je velice účinná při akutních či chronických zdrav.problémech.

Su-Jok umožňuje sebeuzdravení, zmírnění bolestí, léčbu akutních i chronických nemocí. Při léčbě v systémech podobnosti stimulací správného bodu vždy vznikne pozitivní, výrazný léčebný účinek. Metoda umožňije zjistit přesnou lokalizaci patalog.procesů, přičemž čím je výraznější bolest v bodě, tím akutnější a větší je porucha daného orgánu. Citlivými body na rukou či nohou můžeme současně diagnostikovat i léčit.

 

 
   
         
 

Reflexologie nohy

Reflexní terapie řeší řadu zdravotních potíží - a to díky vyvíjenému tlaku terapeutem na body, či reflexní zóny nohou a rukou. Nohy a ruce jsou považovány za zrcadlo těla a tlak na přesná místa podporuje léčbu jim odpovídajících částí těla. Reflexní terapeut používá špičky prstů a palce  k aplikaci silného, nikoliv ale hrubého tlaku na reflexní zóny nohou a rukou. Tlaková čidla na chodidle se okamžitě spojí s mozkem, vnitřními orgány a dalšími částmi těla. Reflexní zóny jsou spojeny skrz pečlivě zmapované cesty s určitými částmi těla. Každý orgán, žláza a další fyziologické části mají svůj protějšek v reflexním bodu. Léčba jednotlivých orgánů prostřednictvím reflex.terapie nohou spočívá v korigování celkové energetické nerovnováhy v organismu. Pokud je proud energie v kterékoli části jednotlivé zóny zablokován nebo je v nerovnováze – pak vznikají v této zóně zdravotní obtíže a je nutné je opět „zprůchodnit“. Reflexolog pracuje s různými body podél dráhy reflex.zón na nohou nebo na rukou a léčí tak potíže či symptomy choroby, která vyplývá z problému nacházejícího se v určité zóně.

 
   

Kontraindikace:

  1.    vysoká teplota

  2.    v těhotenství

  3.    plísňová onemocnění kůže

  4.    po transplantaci orgánů

  5.    po pooperačním stavu

  6.    při trombóze žil

  7.    konzultovat s lékařem při – poruchách štítné žlázy, hypertenzi, epilepsii

  8.    při osteoporóze, dně

 
         
 
Tlaková relax masáž - relax masáž se zaměřením na akupresurní body - stimulace bodů tlakem